Czyszczenie zębów i usuwanie kamienia u psów bez narkozy

Czyszczenie zębów ultradźwiękową szczoteczką, to nowa alternatywa dla właścicieli psów, którzy chcą dbać o zęby swojego pupila a nie chcą poddawać go narkozie. Jest to kosmetyczny zabieg, bezbolesny dla psa. Szczoteczka nie wydaje żadnych dźwięków, nie wibruje więc psy nie stresują się podczas zabiegu. Ultradźwięki powodują zmiękczenie kamienia nazębnego i działają sterylizująco na bakterie jamy ustnej, jednocześnie są zupełnie nie szkodliwe dla naszego czworonoga. Zmiękczony kamień łatwiej zdjąć ręcznym skalerem, a stany zapalne dziąseł szybciej się goją po naświetlaniu ultradźwiękami. Po wyczyszczeniu zęby są białe jak u szczeniaka.

Profilaktyka polega na naświetlaniu zębów ultradźwiękami przy użyciu specjalnej pasty. Żeby zapobiec odkładaniu się płytki nazębnej i powstawaniu kamienia dobrze jest powtarzać zabieg, raz w miesiącu.

Jak psy reagują na zabieg, 90%  pacjentów znosi ten zabieg całkiem dobrze. Nieliczne psy sprawiają problemy, wiercą się podczas zabiegu i trzeba być w stosunku co do nich bardzo cierpliwym ale i stanowczym. Większość znosi to lepiej jak wizytę u psiego fryzjera.

Zęby przed i po czyszczeniu ultradźwiękową szczoteczką

Długość zabiegu zależy od wielkości kamienia

Mały kamień, łatwy do usunięcia. Zabieg krótki ok 35 minut, polegający głównie na naświetleniu zębów ultradźwiękową szczoteczką przy użyciu specjalnej pasty.

Średni kamień, łatwy do usunięcia. Zabieg średniej długości od 60 do 90 minut, polegający na naświetleniu zębów ultradźwiękową szczoteczką przy użyciu specjalnej pasty i zdjęciu ręcznym skalerem kamienia.

Duży kamień, trudny do usunięcia. Wymaga więcej niż jednej wizyty. Zabieg polegający na dłuższym czasie naświetlania zębów ultradźwiękową szczoteczką przy użyciu specjalnej pasty i zdjęciu ręcznym skalerem kamienia.

Do czego może prowadzić zaniedbanie jamy ustnej

 • Choroby przyzębia u psów

Cierpi na nie 80% psów, powyżej 2 roku życia najczęściej występuje u małych i średnich ras.

 • Wyróżniamy 3 podstawowe choroby przyzębia

-zapalenie dziąseł

-zapalenie przyzębia

-paradontoza

 • Skąd bierze się kamień

Na zębach odkłada się płytka bakteryjna, warstwa glikoproteiny do której przylegają i namnażają się bakterie. Płytka Bakteryjna z czasem ulega mineralizacji solami wapnia i magnezu zawartymi w ślinie i zamienia się w kamień nazębny. Rozrastający się kamień nachodzi na dziąsła i powoduje ich zapalenie. Prowadzi to do przerostu lub zaniku dziąsła, odsłonięcia się szyjek zębowych, powstania kieszonek dziąsłowych, ubytku szkliwa oraz ropnych zapaleń korzenia. W następstwie zęby obluzowują się, zaczynają chwiać i wypadają.

 • Co sprzyja powstawaniu kamienia

-mały i krótki pysk

-wada zgryzu

-miękka karma

-gotowany pokarm

-dużo cukru w karmie

-brak twardych gryzaków i kości

 • Jakie choroby może powodować kamień nazębny

Choroby przyzębia są ogniskiem bakterii które wraz z krwią mogą się przenieść po całym organizmie powodując: zapalenie żołądka, jelit, płuc, wątroby, wsierdzia. Zły stan uzębienia może wpływać na zdrowie psa, również choroby mogą wpływać na stan jamy ustnej psa np. cukrzyca, niewydolność nerek, niewydolność wątroby oraz niewydolność immunologiczna.

Wyraźną oznaką zapalenia jamy ustnej jest nieprzyjemny zapach z pyska.

 1. USUWANIE KAMIENIA – BEZ NARKOZY!

  190,00 zł – 290,00 zł

  (w zależności od wielkości pieska i ilości kamienia)

  *
 2. CZYSZCZENIE PROFILAKTYCZNE

  Zalecane raz na 2-3 miesiące, by kamień szybko nie wracał.

  40,00 zł – 50,00 zł

  (w zależności od wielkości pieska)

  *
 3. MYCIE ZĄBKÓW PRZY POMOCY ULTRADŹWIĘKÓW

  Zalecane 1-2 razy w tygodniu przy stanach zapalnych dziąseł.

  15,00 zł – 20,00 zł

  (w zależności od wielkości pieska)